Aantal personen: 4 personen
Bereiding (inclusief baktijd): 1u30
Ingrediënten
- 3 mooie BIO-sinaasappels
- 250 g suiker
- 250 ml water
- 250 g pure chocolade met minimaal 70% cacao
Stappen
- Was de sinaasappels en verwijder voorzichtig de schil met behoud van het wit (de witte binnenkant).
- Doe de schillen in een steelpan gevuld met water en breng 5 minuten aan de kook.
- Verwijder de schillen en giet het water weg.
- Herhaal deze stap twee keer. Dit vermindert de bitterheid van de sinaasappelschil.
- Wanneer de schillen zijn afgekoeld, snijd ze in fijne reepjes.
- Maak een siroop van het water en de suiker. Bij het koken, voeg de sinaasappelreepjes toe en laat 5 minuten koken.
- Laat daarna afkoelen voor u deze stap herhaalt.
- Ga daarna verder op zeer laag vuur gedurende minimaal 30 minuten.
- Leg de schillen op een rooster en laat afkoelen.
- Laat de sinaasappels minimaal 30 minuten konfijten zodat ze vol suiker trekken en doorschijnend worden. Bovendien zullen de sinaasappelreepjes tijdens het afkoelen licht verharden.
- Voor een lekker knapperige chocolade is het noodzakelijk om hem te tempereren en een temperatuurcurve te volgen. Deze stap is soms delicaat omdat ze precisie vereist, maar met La Chocolatière is niets eenvoudiger.
- Stel de thermostaat van La Chocolatière in op 45°C en giet de chocolade in de kuip.
- Laat de chocolade smelten terwijl u hem af en toe roert.
- Wanneer de chocolade op temperatuur is (45°C), laat hem afkoelen tot 27°C.
- Stel daarna de temperatuur in op 31°C en laat de chocolade opwarmen tot deze temperatuur. U heeft de zekerheid dat uw chocolade de temperatuurcurve goed heeft gevolgd. Uw chocolade is nu klaar voor gebruik!
- Dompel de sinaasappelreepjes in de chocolade en bedek ze goed.
- Laat licht uitlekken om het overschot aan chocolade te verwijderen en leg uw orangettes op guitarpapier (of bij gebrek aan film).
- Laat de chocolade kristalliseren.
